Drugie urodziny bloga | Małe podsumowanie & rozdanie

25 czerwca 2016

Dziś mijają dwa lata blogowania. Dokładnie 25 czerwca 2014 roku zaczęła istnieć Kosmetycznie nawiedzona. Szmat czasu! Co zmieniło się od tamtej pory? Zapraszam Was na małe podsumowanie.


Zaczęło się od youtube


Zakładając ten blog nie myślałam, że stanie się on moją pasją, codzienną rutyną, pracą... Od zawsze lubiłam pisać, tworzyć coś swojego. Temat kosmetyków był mi natomiast znany odkąd tylko pamiętam. Zaczęłam od vlogowania, jednak szybko pożegnałam youtube. Dlaczego? Brak odpowiedniego sprzętu na własność, montowanie i chyba najbardziej przekonujący hejt ze strony rówieśników potrafią zniszczyć nie jeden dobry plan. Usunęłam więc wszystko, zostałam bez niczego. Szybko jednak przekonałam się, że było to złe wyjście. Nie mogłam żyć bez recenzjowania, testowania. I tak postanowiłam wejść na podwórko blogerskie.

Z perspektywy czasu nie uważam, że zrobiłam źle. Do każdej decyzji trzeba dojrzeć, a czasem nawet i się sparzyć. W tej chwili wiem, że vlogowanie jest nie dla mnie i wolę zostawić to bardziej zdolnym w tej dziedzinie. Z youtube pozostał mi więc deszcz subskrypcji i kontakt z youtuberkami, które w codziennym życiu są świetnymi osobami. 


Ale wróćmy do blogowania, bo o tym mowa. Pamiętam dodanie pierwszego wpisu: Inglot po raz pierwszy, w którym opisywałam paletkę cieni oraz eyeliner w kolorze koralowym. Bacznie śledziłam oglądalność, a raczej jej brak. Niestety komentarze nie waliły mi się na głowę, a ja biedna nie przeżyłam lawiny nowych obserwatorów. Pierwsza, stała czytelniczka pojawiła się chyba po miesiącu. Później wszystko zaczęło się rozkręcać. Poznawałam coraz to nowsze osoby, zyskiwałam pierwszych obserwatorów i doszłam do tego, co mam teraz.
Zmiany, zmiany, zmiany...

Od tamtej pory wiele się zmieniło. Sam styl pisania nie jest już taki "suchy", staram się dodawać więcej anegdot oraz bocznych zagadnień.  Jakość kalkulatora nie była zbyt przekonująca, więc postanowiłam bardziej zainteresować się fotografią i tworzyć ciekawsze zdjęcia. Daleko mi do perfekcji, której staram się uczyć od moich guru blogowych: Hushaaabye, MakeLifePerfect, Agnieszkabloguje i Apieceofally, ale wierzę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej. Chcę również ciągle ulepszać styl mojego bloga. Najważniejsza jest dla mnie klarowność, minimalizm i prostota. Z tego powodu tak często pojawiają się zmiany w szablonie czy nagłówku. 

Od przedwczoraj pojawił się również Disqus, dzięki któremu będziecie mogły lepiej się ze mną komunikować. Fajną opcją jest połączenie go z kontami Google lub Facebook. Co więcej, jeśli zadacie jakieś pytanie, odpowiedź przyjdzie Wam również na e-maila i nie zginie w lawinie komentarzy. Myślę, że ta opcja przypadnie Wam do gustu. 
Teraz czas na troszkę statystyk:

Zyskałam:
86000 odsłon, 
2772 komentarze, 
177 czytelników
Napisałam 172 wpisy
Najchętniej czytany wpis Mgiełka utrwalająca makijaż od Lirene przeczytało: 1650 osób
Mam najlepszych czytelników na świecie! Wiem, że brzmi to głupio i banalnie, ale nawet nie wiecie jak bardzo mnie cieszy Wasze zaangażowanie na tej stronie. Jest mi bardzo miło, że możemy tworzyć małą społeczność, komunikować się, wspólnie sobie doradzać i korzystać z własnej wiedzy. 

W ramach podziękowania postanowiłam zorganizować dla Was rozdanie. W skład wygranej wchodzą: olejek arganowy do ciała Indigo, puder dodający objętości got2be, puder matujący Under Twenty, topcoat i lakier Indigo o nazwie Baywatch, lakier Essie o nazwie Avenue Maintain, lakier Miss Sporty Gel Shine o nr 559. 

Aby wziąć udział w rozdaniu musisz:

  • być publicznym obserwatorem mojego bloga. 
  • udostępnić poniższy baner z linkiem na swoim blogu lub Facebooku
  • odpowiedzieć na pytanie: Jakich wpisów brakuje na blogu Kosmetycznie nawiedzonej?

Dodatkowe losy możesz uzyskać za:Wzór komentarza:

Obserwuję jako: (nazwa)
Udostępniłem/am baner: (link)
Odpowiedź na pytanie: Jakich wpisów brakuje na blogu Kosmetycznie nawiedzonej?
Obserwuję Instagram jako: (tak - nazwa/nie)
Obserwuję Facebook: (tak - imię i pierwsza litera nazwiska/nie)
Adres e-mailowy:Baner do udostępnienia:


Zasady rozdania:

1. Organizatorem rozdania jest autorka bloga www.kosmetycznienawiedzona.blogspot.com
2. Rozdanie trwa od 25.06.2016 i trwa do 25.07.2016
3. W skład wygranej wchodzą: olejek arganowy do ciała Indigo, puder dodający objętości got2be, puder matujący Under Twenty, topcoat i lakier Indigo o nazwie Baywatch, lakier Essie o nazwie Avenue Maintain, lakier Miss Sporty Gel Shine o nr 559. Wszystkie produkty są nowe.
4. Wyniki rozdania zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni po jego zakończeniu.
5. Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo i będzie miał tydzień na podanie danych potrzebnych do wysyłki.
6. Nagroda zostanie wysłana na koszt organizatora, tylko na terenie Polski.
7. Rozdanie nie podlega przepisom Ustawy z dn 29.07.1992 z późn. zm. o grach i zakładach.Dziękuję i zapraszam do wzięcia udziału :)


  • Udostępnij:

Przeczytaj również:

0 komentarze

Jeśli masz jakieś pytanie, zadaj je tutaj - na pewno odpowiem! :)