BLOGOWANIE #1 Co daje mi prowadzenie bloga?

6 kwietnia 2016

Dzisiejszym wpisem rozpoczynam nową serię, która roboczo będzie nosiła nazwę "BLOGOWANIE". Nie trudno się więc domyślić, o czym będę pisać. Mimo wszystko jest to temat tak obszerny, że postanowiłam go podzielić. Wpisy te będą dotyczyły blogowania zarówno od strony technicznej jak i czysto organizacyjnejMoja przygoda z blogowaniem zaczęła się dwa lata temu. Od zawsze miałam pociąg do kosmetyków i przy zakładaniu bloga głównie kierowałam się tym tematem. Potrzebowałam dzielić się moją uzbieraną dotychczas wiedzą. Na początku nie było kolorowo. Liczby stały w miejscu, miałam wrażenie, że znajduję się przed pustą widownią. Później jednak wszystko się ruszyło...Rozwijam siebie i spełniam marzenia

Dziś z dumą mogę powiedzieć, że ten blog to jedno z moich małych osiągnięć. Traktuję go jak własne dziecko. Do wszystkiego doszłam sama, bez jakichkolwiek wskazówek, metodą prób i błędów. To ode mnie zależy jak będę go prowadzić, ile czasu będę spędzać nad jego rozwijaniem. Im więcej pracy w niego włożę, tym prawdopodobnie uzyskam lepsze efekty. Całą moją pasję mam właśnie tu i to właśnie ją pragnę ulepszać.

Pisanie wnosi również wiele pozytywów do mojego życia. Stałam się optymistyczniej nastawiona do świata, który nie jest już dla mnie już tak przerażająco ogromny. Dzięki blogowaniu podwyższam również własne umiejętności: technikę pisania, fotografię czy chociażby opracowywanie języka HTML do szablonu.

Mam ogromną satysfakcję

Taka sytuacja: pewnego razu podchodzi do mnie dziewczyna, z którą nigdy nie zamieniłam ani jednego słowa i deklaruje: "czytam Twojego bloga". Mało tego, mówi że bardzo lubi tu wracać, często korzysta z porad... Nawet nie wiecie jak bardzo motywują mnie takie słowa. Nie, nie myślcie, że chodzi tu o laury i zaszczyty. Nie zmienia to jednak faktu, że docenienie pracy daje ogromnego kopa!  Tak samo miłe jest, gdy znajomi pytają mnie o poradę odnośnie kosmetyków, zabiegów czy innych rzeczy związanych z urodą. Nie jestem guru i prawdopodobnie nigdy nią nie będę (ta wizja szczególnie mnie zasmuca :D), ale co nieco wiem i co nieco mogę poradzić. Pomagając innym, widzę, że moja praca ma sens.

Nowi ludzie, nowe znajomości

To z kolei jest chyba największy plus całej tej sytuacji. Nie sposób policzyć ile wspaniałych osób poznałam dzięki blogowaniu. Zaczynając od Was - moich czytelników, poprzez inne blogerki, kończąc na przedstawicielach, marketingowcach firm. Cały czas, z tyłu głowy mam poprzednią edycję Meet Beauty i wszystkie świetne dziewczyny, które miałam okazję poznać. Zawieranie nowych znajomości daje mi wiele energii i inspiracji. Szkoda tylko, że nie jestem w stanie ze wszystkimi utrzymywać stałego kontaktu...

Nauczyłam się organizować swój czas

Ten punkt zmienił całe moje życie. Przed blogowaniem byłam kompletnie niezorganizowana. Ciężko było mi się ogarnąć z głupimi błahostkami dnia codziennego, nie mówiąc już o ważniejszych sprawach. Odkąd zaczęłam pisać, byłam zmuszona nauczyć się nowego, bardziej poukładanego trybu życia. Od tamtej pory prowadzę kalendarz, w którym wszystko rzetelnie zapisuję. Dbam o to, aby wpisy pojawiały się regularnie, a ich pisanie nie kolidowało np. z nauką. Nauczyłam się planować, a co za tym idzie - łatwiej żyć.

Temat rzeka - współprace

Nie trzeba ukrywać, że blogi oznaczają również liczne współprace. Wiele osób omija ten temat, jakby były one czymś złym. To, czy mają sens i czy ich zawieranie jest błędem blogerskim pozostawiam do rozkminienia Wam. O zarobkach i jakichkolwiek profitach przychodzących z prowadzenia strony mówić nie będę, gdyż myślę że to nieodpowiednie miejsce i pora. Nie będę jednak udawać, że takie działania nie pomogły mi wystartować. Dzięki nim miałam również okazję poznać wiele świetnych produktów czy marek

Według mnie to jedne z największych zalet blogowania. 
Ciekawa jestem: co Wam daje pisanie? Podzielcie się w komentarzach


 • Udostępnij:

Przeczytaj również:

15 komentarze

 1. Bardzo interesujący post. Uwielbiam czytać o doświadczeniach jakie blogowanie wnosi do życia każdej z Was. Zgadzam się z Tobą niemal ze wszystkim o czym tu piszesz. Co mnie dało blogowanie? Chyba tym najważniejszym, o czym chcę powiedzieć jest posiadanie własnego miejsca w sieci, gdzie nikt nie dyktuje mi o czym i kiedy mam pisać. Pozwala mi zawierać nowe znajomości i kreować bloga tak jak chcę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Blogowanie to temat rzeka:) osobiście wiele mi dało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę wyczekiwać postów z tej serii :) Ten jest bardzo dobry! Uwielbiam blogowanie. Do zobaczenia na Meet Beauty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. poznawanie swoich ludzi i rozwijanie siebie to najlepsze rzeczy jakie płyną z blogowania ;) Czasami się nie chce i braknie motywacji, ale zawsze przyciąga blog i to ile przyjemności płynie z jego prowadzenia :)

  zaczarowana-oczarowana.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie blogowanie daje przede wszystkim satysfakcję, że mogę podzielić się tym, co lubię z innymi. Miło jest, gdy ktoś docenia Twoją pracę i daje Ci motywację do dalszego działania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie również dzięki pisaniu znacznie poprawiła się interpunkcja i ortografia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej co daje pisanie ? U mnie jest to przede wszystkim upust swoich racji ze świata kosmetycznego. Na co dzień nie mam ani jednej duszyczki,z którą mogłabym porozmawiać czy wymienić spostrzeżenia na temat kosmetyków a tutaj ? Mnóstwo przewspaniałych osób z takim samym lub bardzo podobnym zainteresowaniem - bajka ! Poza tym czytanie innych postów u innych dziewczyn i poszerzanie swojej wiedzy w oparciu o ich wiedzę - czego chcieć więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudny post, ze wszystkim zgadzam się w 100% !

  OdpowiedzUsuń
 9. Blogowanie stało się moim hobby... póki co o zarabianiu czy współpracach nie ma mowy. nie mogę się doczekać kiedy to wszystko się ruszy i cyferki pójdą w górę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najważniejsze to mieć satysfakcję z prowadzenia bloga, i robić to co się lubi. Ja Swojego założyłam, ponieważ chciałam poznać nowych ludzi a także dzielić się tym co mogę z innymi. Dzięki blogowi blogowaniu nauczyłam się systematyczności, a także cierpliwości.
  Pozdrawiam i obserwuję :)

  http://czaswobiektywie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. W moim przypadku blog to taka chwila dla mnie,ucieczka od szarego dnia a blog i czytelnicy dający znak,że są to zawsze wsparcie i motywacja!

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeśli chodzi do mojego blogowania to wszystko zawarłaś w tym wpisie :) Dodałam cię do obserwowanych:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi blogowanie daje przede wszystkim możliwość integracji z innymi osobami które tak jak ja kochają tematykę beauty :) w normalnym życiu obracam sie raczej w męskim towarzystwie a każda osoba która wchodzi na mojego daje mi poczucie ze mam z kim porozmawiać na tematy urodowe :) dzięki blogowi w końcu czuje ze mam swoje miejsce na świecie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post i wiele wspólnych plusów widzimy :) Szczególnie kontakt ze wspaniałymi dziewczynami, które mają podobne zainteresowania, zwłaszcza, że na co dzień pracuję w zupełnie innej branży :)

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakieś pytanie, zadaj je tutaj - na pewno odpowiem! :)