Batiste XXL Volume - recenzja nowosci, suchego szamponu z dodatkiem lakieru

7 kwietnia 2015Uwielbiając i kochając Batiste nie mogłam przejść obojętnie obok nowo wprowadzonej wersji - XXL Volume. Szampon z dodatkiem lakieru miał nie tylko odświeżać, ale i również podtrzymywać objętość włosów w ciągu dnia. W blogosferze krążą na jego temat bardzo skrajne opinie, dlatego tym bardziej chciałam go wypróbować. Jakie są moje odczucia?

*Zdjęcia były robione na zewnątrz. Jak widać to jeszcze nie ta pora i nie te światło... Jednak mimo wszystko mam nadzieję, że nie jest tak źle. :)
  • Zapach szamponu jest wyczuwalny i utrzymuje się tak samo długo jak w przypadku wersji tropikalnej. Jest on dość intensywny i zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może przypaść do gustu. Mi jednak on nie przeszkadza.
  • Po zaaplikowaniu go na naszych włosach pojawia się mgiełka suchego proszku, który musimy wetrzeć. Wchłania sebum, niestety włosy stają się bardziej matowe niż w przypadku innych wersji. 
  • Lakier, który jest w szamponie od razu usztywnia włosy. Stają się one się tępe, sztywne i niemiłe w dotyku. Wizualnie wyglądają dobrze, ale w dotyku sprawiają wrażenie jeszcze bardziej nieświeżych niż przed aplikacją produktu.
  • Szampon nie zostawia białych śladów, jednak proszku nie można usunąć z włosów, przez lakier, którego nie da się tego wyczesać...
  • Z podnoszeniem objętości produkt ten radzi sobie świetnie. Faktycznie można nim uzyskać efekt podwojonej ilości włosów i utrzymuje się on do kolejnego mycia.


Reasumując:
Szampon ten jest dobry do przetrzymania włosów o jeden dzień. Nadaje się do powiększenia objętości przy upięciach, kucykach. Z rozpuszczonymi włosami już jest troszkę gorzej i trzeba się postarać, by wyglądały dobrze. Raczej nie wrócę do tej wersji, gdyż taki efekt uzyskam lakierem i nie będę się musiała martwić o to, że nie da się go wyczesać. Kosztuje trochę drożej niż wersje klasyczne, bo 17 złotych co jak dla mnie jest absurdem, bo są od niego o wiele lepsze. Tym razem Batiste ma ode mnie tylko: 5/10.A tu wrzucam Wam moje wiosenno-wielkanocne paznokcie, które noszę już od soboty :DA Wy, używałyście tego szamponu? Co uważacie na jego temat?

  • Udostępnij:

Przeczytaj również:

3 komentarze

Jeśli masz jakieś pytanie, zadaj je tutaj - na pewno odpowiem! :)